Rozpoczęto szczepienia, jak przygotować się na powrót do biura?

sty 8, 2021 | Bez kategorii

Wraz z rozpoczęciem programu szczepień w Polsce możemy spodziewać się stopniowego luzowania obostrzeń i powrotów do biur. Czy żywienie pracowników może sprawić, że powrót ten będzie przyjemniejszy, a przyzwyczajeni do home office pracownicy z chęcią pojawiali się w biurze?

Pracując z domu przyzwyczailiśmy się do pewnej swobody, którą często oferuje nam nasz zaciszny kąt. Wielu doceniło skrócenie czasu podróży do pracy z kilkudziesięciu minut lub godziny do czasu potrzebnego na przejście dystansu z łóżka do biurka. Kolejną zaletą jest brak konieczności dostosowywania ubioru do właściwego dress code. Home office ma niestety również swoje złe strony. Posiadający rodziny często trudzą się, żeby znaleźć chwilę na codziennego calla. Sporym obciążeniem stało się również codzienne gotowanie. Zastąpiło ono pracownikom lunch w pobliskiej restauracji lub zakładowym bufecie.

Obiady z dostawą do biura

Żywienie pracowników, przez żołądek do serca

W dobie niepewnej sytuacji epidemicznej, szczególnie w branżach związanych ze sportem oraz rekreacją. Oferowane przez pracodawców benefity straciły na atrakcyjności. Pracodawca jednak wciąż może oferować benefity, które mogą odciążyć pracownika w życiu codziennym. Zwiększając tym samym jego zaangażowanie w rozwój przedsiębiorstwa. Jednym z nich jest dofinansowanie żywienia, które nie tylko pozwala na zwolnienie pracownika z jednego z obowiązków życia prywatnego, ale może też okazać się szczególnie korzystne dla pracodawcy dzięki zwolnieniu ze składek ZUS.

Skuteczny sposób na niepewną przyszłość

Mijający rok pokazał nam, że realia prowadzenia przedsiębiorstwa mogą zmienić się z dnia na dzień. Nasz powrót do biur może zostać ponownie wstrzymany. To uczyni inwestycje pracodawcy związane z żywieniem pracowników problematycznym kosztem. Jednak żywienie w biurze nie zawsze wiąże się z otwieraniem własnej kuchni na terenie zakładu. W zależności od obowiązujących obostrzeń wystarczające może być wydzielenie przestrzeni pozwalającej na spożycie dostarczonego cateringu dla firm w przyjaznej atmosferze.

E-Lunch, oferuje przedsiębiorcom możliwość realizacji żywienia pracowników za pomocą systemu online. który pozwoli na zapewnienie pracownikom ciepłych posiłków z pobliskich restauracji, z dostawą do biura. Godną uwagi zaletą jest wbudowany system rozliczeń dofinansowania. Dzięki niemu nakład pracy oraz kosztów wymaganych do realizacji wdrożenia nowego benefitu są minimalne i niezobowiązujące.

Biznes społecznie odpowiedzialny pomaga innym w potrzebie

Utrudnione żywienie pracowników, restauracje zamknięte przez pandemię

Restauratorzy niemal regularnie zmuszani są do zamykania swoich lokali. Ze względu na nieprzewidywalność wprowadzanych obostrzeń stają się co raz bardziej bezradni. Jedyną formą przychodu lokalu stały się zamówienia na wynos. Niestety nie wszyscy posiadają dobrze rozwiniętą obecność w mediach społecznościowych oraz systemy online. W związku z tym zdani są tylko na zamówienia składane przez najwierniejszych klientów.

Dużą szansą dla restauratorów jest nawiązanie stałej współpracy z lokalnymi pracodawcami, posiadającymi w okolicy swoje biura, hale produkcyjne lub magazyny. Wraz z naszym systemem e-lunch.pl oferujemy nie tylko prosty system do elektronicznej obsługi zamówień i wygodnego rozliczania. Dodatkowo pomagamy restauratorowi w odnalezieniu potencjalnych klientów biznesowych, którzy staną się źródłem stale napływających zamówień.