Najlepsze benefity pracownicze w 2021 roku

lip 27, 2021 | Bez kategorii

Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na wszelkie aspekty życia – w tym na pracę i podejście do benefitów pracowniczych. Wiele z nich zniknęło z oferty pracodawców, a w ich miejsce pojawiły się zupełnie nowe propozycje. Na jakie benefity pracownicze mogą liczyć pracownicy w 2021 roku? Które z nich sprawdzają się najlepiej w obecnych czasach?

Opieka medyczna

Jednym z benefitów, który obecnie cieszy się ogromną popularnością jest prywatna opieka medyczna. W czasach, gdy zaczęliśmy bardziej zwracać uwagę na nasze zdrowie oraz samopoczucie taki dodatek może okazać się strzałem w 10. Podobnie ma się sytuacja z ubezpieczeniem na życie. Ono niezmiennie od lat jest najbardziej oczekiwanym dodatkiem do umowy o pracy.

Elastyczne godziny pracy oraz home office

Gdy w marcu ubiegłego roku wybuchła pandemia pracodawcy zdecydowali się oddelegować znaczącą większość pracowników na pracę zdalną. Miało to zapewnić ciągłość funkcjonowania firmy i   jednocześnie zatroszczyć się o zdrowie i bezpieczeństwo zatrudnionych. Od tamtego momentu wiele aspektów życia, w tym pracy zostało przewartościowane – również pogląd na benefity pracownicze. Obecnie możliwość pracy zdalnej stała się kluczowym aspektem przy wyborze pracy. Aż 60% pracowników deklaruje, że po pandemii nadal chce pracować z domu.

Lunch w pracy

Nie wszystkie branże mogą jednak pozwolić sobie na pracę zdalną. Ci, którzy pozostali w trybie stacjonarnym nie mogą cieszyć się już z „owocowych dni” lub podobnych form benefitów. Wszystko z powodu bezpieczeństwa i zachowania nowych standardów higienicznych. Dobrym dodatkiem może być zatem posiłek w przerwie lunchowej, przywożony w bezkontaktowej dostawie, w zapakowanym sterylnie pudełku. Dodatkowo podpisany jest imieniem i nazwiskiem, w celu uniknięcia pomyłek. Taką dostawę lunchy do pracy zapewnić może aplikacja e-Lunch. Dzięki niej w prosty sposób pracownicy będą mogli zamawiać posiłki do pracy, wybierając spośród szerokiej, codziennie zmiennej oferty menu.

Dofinansowanie

Innym rodzajem benefitów, które oferują pracodawcy są różnego rodzaju dofinansowania. Mogą to być zniżki na zakupy w sklepach firmowych lub partnerskich, dofinansowania do wakacji, kolonii dla dzieci czy dopłaty za szkolenia zawodowe. Do tej grupy dodać również można dofinansowywanie posiłków zamawianych w przerwach lunchowych. Taki rodzaj benefitu cieszy się coraz większą popularnością szczególnie w branżach logistycznych i produkcyjnych. Tutaj z pomocą ponownie przychodzi aplikacja e-Lunch, w której pracodawca może ustalać dzienne, tygodniowe lub miesięczne dofinansowanie posiłków. Dzięki temu pracownicy w prosty sposób mogą zamawiać codziennie zdrowe i pożywne posiłki do pracy, nie wydając przy tym ogromnych pieniędzy. Pracodawca może w pełni opłacać posiłki lub finansować tylko ich część, a pracownicy dopłacają jedynie pozostałą kwotę.

W praktyce rodzaj dodatku powinien być dostosowany do potrzeb i oczekiwań pracowników. Przełożeni powinny odpowiedzieć sobie na szereg pytań zanim zdecydują się na dane benefity pracownicze. Przede wszystkim jaki jest cel podejmowanych działań? Oferując tego rodzaju bonusy pracodawca powinien mieć pewność, że pracownicy faktyczne chętnie będą z nich korzystać.