Co najbardziej lubisz w pracy? Przerwy na lunch

cze 2, 2021 | Bez kategorii

Nie od dziś wiadomo, że Polacy cenią sobie dobrą kuchnię i czas spędzony przy biesiadnym stole. Niestety w miejscu pracy, podczas przerwy na lunch trudno o możliwość ucztowania wraz ze swoimi współpracownikami. Warto jednak zadbać o prawidłowe i regularne żywienie również w biurze, ponieważ pełnowartościowy posiłek podnosi naszą wydajność aż o 20%. To dobra wiadomość zarówno dla pracownika jak i pracodawcy.

Przerwy na lunch – zjedz wygodnie obiad w pracy

Pracownicy często oczekują od swojego pracodawcy możliwości zjedzenia pełnowartościowego posiłku w komfortowych warunkach. Popularnymi urządzeniami są automaty vendingowe, w których znaleźć można różnego rodzaju przekąski. Jednak wiele osób chciałoby  zjeść w pracy zdrowy, zaplanowany posiłek zapewniający więcej energii na cały dzień, aniżeli przysłowiowy batonik. Dlatego też coraz częściej firmy zapewniają zbiorcze żywienie w zakładowych stołówkach czy kantynach. W dodatku wspólne, wygodne spożywanie lunchu integruje ze sobą współpracowników. A jak wiadomo zgrany zespół i miła atmosfera są bardzo istotne, bo przekładają się one na komfort pracy oraz jakość wykonywanych zadań.

Wyniki badań przeprowadzone przez WHO wykazały, że regularnie spożywanie posiłków podnosi wydajność pracowników aż o 20%. Do podobnych wniosków doszła również inna organizacja – HERO (Health Enhancement Research Organization). Ich badania wskazują, że osoby jedzące zdrowe obiady w pracy są efektywniejsze nawet o 25%. Dlatego też posiłki spożywane w trakcie przerwy na lunch są istotnym punktem każdego dnia – jak wcześniej wspomniano, dają one energię oraz motywację do realizacji codziennych obowiązków.

Zamów posiłek w przerwie na lunch

Wiele osób zaczęło przykładać ogromną wagę do swojego żywienia – stąd tak popularne stały się diety pudełkowe. Chcemy jeść zdrowo, pożywnie i jednocześnie osiągać założone sobie cele również w temacie odżywiania. Wobec tego coraz mniej atrakcyjne stają się fastfoody, a zainteresowanie wzrasta wobec restauracji oferujących dania zdrowe i zbilansowane. Dlatego też coraz więcej firm, które dbają o zdrowie swoich pracowników zapewnia im dostęp do ciepłego posiłku dostarczonego podczas przerwy na lunch. Przy tej okazji na popularności zyskuje również benefit pracowniczy w postaci dofinansowania owych posiłków.

W związku z rosnącą potrzebą dostępu do pełnowartościowych posiłków w trakcie pracy oraz pojawiającymi się trudnościami z organizacją zbiorczego żywienia, powstała aplikacja e-Lunch. Pracownicy dzięki dostępowi do aplikacji mobilnej mają możliwość zamawiania posiłków na określonych warunkach handlowych ustalonych z restauracją.

Aplikacja e-Lunch to dedykowane rozwiązanie dla firm, które:

– usprawnia proces zamawiania posiłków,
– zapewnia różnorodną ofertę menu dostosowaną do potrzeb pracowników,
– umożliwia dostęp do posiłków w konkurencyjnych cenach,
– pozwala na organizację przerw na lunch w pracy dzięki określeniu godzin dostawy,
– zapewnia pełne raporty umożliwiające obsługę procesu zamawiania posiłków,
– usprawnia rozliczanie dofinansowanych posiłków,
– umożliwia różne metody płatności: gotówka/ karta / przelew, dzięki czemu jest dowolność rozliczeń za zamówione posiłki,
– jest bezpłatna, a jej wdrożenie jest szybkie i proste.